Spomladi se začne novo življenje. Spomladi odstranimo staro, da naredimo prostor novemu. Spomladi čistimo, pospravimo zimske plašče, prevetrimo prostore in jih napolnimo z novo, sveže energijo. Pomlad je idealen čas, da novo energijo privoščite tudi svoji koži obraza.
V tem zapisu boste izvedeli:
- kakšna je osnovna nega kože obraza v petih korakih,
- katere sestavine uporabite glede na svoj tip kože,
- kako si sami izdelate domač piling in masko za obraz.
Nega kože obraza po korakih
V začetku pomladi je koža zagotovo bolj utrujena, saj je bila kar nekaj časa izpostavljena nižjim temperaturam, mrazu in vetru. Zato je zelo pomembno, da kožo ustrezno pripravimo na toplejše mesece.
Kako poteka osnovna nega kože po korakih?
1. Površinsko čiščenje kože: glede na tip kože izberemo primerno čistilo.
2. Toniziranje kože: uporabimo tonik ali hidrolat.
3. Piling: glede na tip kože se priporočamo občasno uporabo, npr. enkrat na teden za normalno kožo.
4. Maska: občasno koži pripravimo razvajanje z maskami, ki poskrbijo za dodatno nego.
5. Vsakodnevna nega s kremo: izberite takšno, ki ustreza vašemu tipu kože.
Koži dajte, kar je najbolj primerno zanjo
Ko se lotite naravne nege kože, lahko izbirate med širokim naborom sestavin, izbirajte jih glede na to, kakšen tip kože imate.
1) Za vsakodnevno ČIŠČENJE vseh tipov kože lahko uporabite jojobino olje, ki s kože odstrani in razgradi umazanijo in loj, ki mašita pore. Olje prodre globoko v kožo, zato tudi mehča trdo, hrapavo kožo ter blaži težave, kot sta luskavica in ekcem.
Uporaba: nekaj kapljic bio hladno stiskanega jojobinega olja nanesite na navlažen obraz in ga s krožnimi gibi vmasirajte v kožo. Nato obrišete obraz s kozmetično vato in sperite z mlačno vodo.
2) Po čiščenju je treba kožo TONIZIRATI in ji tako povrniti optimalen pH. Za ta korak vam priporočamo uporabo naravnih hidrolatov, ki so v primerjavi z navadnimi toniki veliko bolj učinkoviti, saj s svojim delovanjem odpravljajo marsikatero težavo na koži. Primerni so tudi za uporabo v poletnih mesecih za osvežitev in navlažitev kože. Za normalno, suho, občutljivo ali zrelo kožo priporočamo uporabo hidrolata vrtnice, za nečisto, mastno/aknasto kožo pa uporabite hidrolat rožmarina.
Uporaba: hidrolat enostavno razpršite na očiščeno kožo.
3) PILING je priporočljiv ne glede na tip kože, saj s tem postopkom s kože odstranimo vse odmrle kožne celice in poskrbimo za prekrvavitev kože. Tako očiščena koža lahko »zadiha«. Pripravili smo vam recept za povsem blag naravni piling, ki ga lahko pripravite kar v svoji kuhinji. Primeren je tudi za suho in občutljivo kožo, priporočamo, da ga uporabite enkrat na teden.
Za pripravo 50 g pilinga potrebujete:
- 1 žlica ovsenih kosmičev,
- 2 žlici glicerina,
- 1 čajna žlička medu,
- 4 kapljice eterično olje sivke.
Ovsene kosmiče z mešalnikom zmeljete v prah in enostavno dodate vse ostale sestavine ter dobro zmešate. Piling hranite v zaprti posodici v hladilniku, rok trajanja je do 6 tednov.
Uporaba: na navlažen obraz s krožnimi gibi nanesite manjšo količino pilinga. Izogibajte se področju okoli oči. Rahlo masirajte obraz in sperite z mlačno vodo.
4) Občasno svoji koži privoščite razvajanje z MASKO. Ta kožo obraza dodatno nahrani in navlaži ter na ta način poskrbi, da je koža vidno bolj sveža.
Za enostavno pripravo domače maske, ki je primerna za vse tipe kože, vam priporočamo:
- polovico zrelega avokada,
- polovico zrele banane,
- 1 čajna žlička medu,
- 1 čajna žlička hidrolata po želji.
Avokado in banano dobro pretlačite in primešajte še ostale sestavine.
Uporaba: masko s konicami prstov nanesite na sveže očiščen obraz, izpustite predel okoli oči. Pusite, da učinkuje 10 minut in nato sperite z mlačno vodo ter na koncu samo popivnajte s čisto brisačo. Masko uporabite takoj in je ne shranjujte.